فردا روز جمهوری اسلامی بود!

آری یا نه؟
وقتی صدای زن زرتشتی از صداوسیما پخش می شود که میخواهد برای آزادی و عدالت به جمهوری اسلامی رای آری دهد دلم میگیرد. فردا روز  رای مردم به جمهوری اسلامی است. رفراندومی که ای کاش با جزییات بیشتری برگزار میشد. فردا روزی است که مردم بیشتر از آنکه بدانند به چه نظامی میخواهند آری بگویند میدانند که به نظام های سلطنتی ویا کمونیستی نه میگویند.

نسل اول می گویند به خاطر فضای پریشان انقلابی نیاز بود تا اینچنین رای محکمی داده شود حتی اگر بعدها به جزییات پرداخته شود.میگویند ذهنیت مردم از کودتای ۲۸ مرداد توسط نظامیان و با حمایت آمریکا مردم را به شدت به سوی مونولوگ یک کاریزمای محبوب و مبارز سوق می داد و مانع از پرداخته شدن نظام سیاسی کشور توسط دیالوگ بین دیگر مبارزین میشد.

افسوس که امروز عده ای زیر این نام سینه می زنند که بسیاری از آنان چه قبل و چه بعد از انقلاب با مبارزین از مذهبیون گرفته تا گروههای چپ مرزبندی قابل توجهی دارند.

پ.ن: استقلال آزادی / جمهوری اسلامی ۴ مفهومی که هرگز محقق نشد.

/ 8 نظر / 15 بازدید
دانوب

هیچ گاه هم محقق نمیشود و حالا باز سال نو مبارک

سمیه

سلام.نوروز مبارک. ممنون از لینکت.در اولین فرصت لینکت می کنم. راستی با این پستت موافقم. بقیه رو هنوز نخوندم.

رضا

سلام[گل] خوب باز هم گلی به جمال شما که رنگی به نام خاکستری هم در افکارت پیدا می شود پیروز باشی

علیرضا

مطلب جدیدم:مصاحبه با مجهول مجهول زاده(شاعر،نویسنده و تازه روشنفکر!) خیلی حرف دارم

سارا.ک.ب

سلام به دوست خوبم که هنوز نمی شناسمش و دوست دارم باهاش بیشتر آشنا بشم! مرسی که گه گاهی مهمون اتاقم میشیو نظر می دی. نثر قشنگی داری...راستش من هم دیدم و دلم عجیب گرفت.جهل برادر مرگه. به هر حال زیبا بود. سال خوبی داشته باشی ژر از ژست های خوب و ایده های جدید[گل]

سارا.ک.ب

سال خوبی داشته باشی پر از پستهای خوب و ایده های جدید[نیشخند]

فرشته

4 مفهوم یا شعار؟!من هیچی نمی دونم!

دانوب

نه میدونی چیه شما یک بار رفرش بفرمایید درست می شود