مهرورزی تاب نیاورد.

موج جدید فیلترینگ از سایت تقریبا خودی بازتاب آغاز شد تا دهانها بسته بماند.این بار هدف حمله به جناح و گروه خاصی نیست، اطلاع رسانی و بیان آزاد نشانه گرفته شده. فیلترینگ حرف این چند روز نیست٬ از دولت نهم هم شروع نشده٬ ضمن اینکه نیت مهرورزان در محدود کردن همه فضاها ودر انحصار گرفتن آنها هم قصه ایست که از تیر 84 به طور رسمی آغاز شده٬ ولی اصرار به شدت و حدت در این امر نشان از بی تاب شدن دولت از هجوم انتقادات ــ آن هم نه فقط از طرف جناح مقابل، بلکه حتی از سوی هم پیمانان دیروزــ میدهد.
تلاش دولت در محدویت اینترنت همانقدر خنده دار است که تلاش برای "در بطری کردن همه دریاها."
عدم شناخت از دنیای ارتباطات و اطلاعات سبب می شود تا حتی دلسوزان هم راه درستی را برای استفاده از آن انتخاب نکنند،چه برسد به مهرورزان!
این اشتباه در انتخاب مسیر درست است که هزینه زیادی را متقبل کسانی می کند که صادقانه و بی ریا و گاهی بدون پشتوانه آنچنانی به پیشرفت و عقب نماندن این جامعه کمک می کنند ولی هزینه اصلی را همان عقب ماندگب بر همه ساکنان این مجتمع مسکونی تحمیل می کند.

پیشنهاد من:پیشنهاد خاصی نیست.بهترین پیشنهاد عمل به عنوان یادداشت الفبا است."لطفا زنده بمانیم." به نظر من کافیست زنده بمانیم.

پ.ن:تغییر عناوین وبلاگ ها به «بازتاب» به نظر من کار درستی نیست.چون بازتاب  تنها فیلتر شده و اولین و آخرین آنها نیست.بهتر هست که یک عنوان نمادین برگزیده بشه و همه تبعیت کنند.مثل"آزادی فیلتر شد"

گذر: فراخوان:بایستیم(الپر)  /  فیلترینگ یعنی آزادی بیان کشک(نقطه دید)  /  اولین گلوله را شلیک شد(فریاد زیر آب)  /  يارب اين نودولتان را بر خر خودشان نشان(برساحل سلامت)  /  لطفا زنده بمانیم(الفبا)  / لیک محال است که ما خر شویم(ابر آبی)  /  مزدگورکن(رازنو)  /  مانع از خفقان اينترنتي وزارت ارشاد شويد!(سخنگاه)

/ 8 نظر / 6 بازدید
فرزاد باقرزاده

سلام. پیشنهاد شما هم خوبه اما همون طور که گفتم موضوع اصلا بازتاب نیست. من هم هیچ دل خوشی از بازتاب ندارم اما الان شرایط طوریه که بازتاب در صف اول مبارزه با سانسور قرار گرفته و همه باید ازش حمایت کنیم. از اینکه به مطلبم لینک دادی ممنونم ولی تیتری که انتخاب کردی اشکال دستوری داره. اگه یه نگاه بندازی متوجه می شی. با تشکر. فرزاد باقرزاده

استاد کوچولو

سلام کم آوردم شديد .....

امیر

آماده تبادل لینک با شما هستیم. ایرانیان

رضا

برادر حسين! نيومدی و من بی‌خداحافظی رفتم. ديدارمون ۲ سال ديگه؛ اون موقع بايد مشغول تموم کردن فوق ليسانست باشی

آذر

سلام خیلی وقت بود به وبلاگا سر نمیزدم نه اینکه از عمد باشه اما حوصله اش رو نداشتم..بدیش این بود که متوجه شدم اینجا..این دنیای مجازی هم همش بده بستونه..تا به وبلاگی نری کسی به دیدنت نمیاد البته از حق نگذریم دوستایی بودن که تنهام نذاشتن اما.... بگذریم ممنون که پیام دولت جدید رو اینجور با تیتر درشت واسمون زدی که بفهمیم..من آخرش نفهمیدم به چه بهونه بازتاب فیلتر شد