پيروزی يعنی همين!

19_8509280509_L600.jpg

انتخابات تمام شد ولی قصه تازه شروع شده. دولت در اولین آزمون انتخاباتی­اش گرچه ابهامات و نگرانیهای بسیاری به وجود آورد ولی بیشتر از همه ماهیت خودش را نمایان­تر ساخت. مسئولان برگزاری به این طریق، آشکارا بیان کردند که به حکومت اسلامی معتقدند نه جمهوری اسلامی. و نیازشان به جمهوری و مردمسالاری تنها برای نمایش­های برون مرزی است. و از این رو در بهترین حالت برگه های رأی ، جنبه مشورتی هم نخواهند داشت و به اعتقاد ایشان تنها همان کاغذ رأی است که به درد می خورد نه محتوایش...

اینکه اصلاح طلبان پیروز شدند یا نشدند، تنها به تعداد کرسی های شوراها در کل کشور هم که مربوط باشد نتیجه­اش معلوم است و حاکی از کرسی های بیشتر اصلاح طلبان دارد و شکست حامیان دولت.(آن هم در اولین انتخابات پس از دولت جدید).اما پیروزی بزرگ همان شناساندن هر چه بیشتر ماهیت دولت به مردم است. که این پیروزی بی شک در تهران پر­رنگ­تر است. با این رسوایی شاید دیگر آقای وزیر از برگزاری انتخابات سال آینده "همانطور که خودشان می خواهند" منصرف شوند. تیزبینی، پیگیری و اعتراض اصلاح طلبان در این مورد باید آنقدر ادامه یابد که دولت موضعی صریح بگیرد.  

اتفاقاتی که افتاد از زمان رد صلاحیت ها قابل پیش بینی بود.و هر چند که خیلی ها هشدارش را دادند ولی غافل از این که برگزارکنندگان منتظر هشدارهای اینان نیستند..با تمام این حرف ها اصلاح طلبی و ائتلاف اصلاح طلبان پیروز شد.بگذار بگویند که خودتان را گول میزنید ولی پیروزی یعنی همین که اصلاح طلبی ادامه یابد و انحصار طلبی رسوا شود.

گذر:آرمين: ائتلافاصلاح‌طلبان يك ائتلاف كامل است(یاران باران

پی نوشت: وبلاگ ما هم سیاسی­مالی شد.

نتيجه قطعي اين انتخابات(دفتر بی مخاطب:حنیف مزروعیانتخابات نگو، بگو فاجعه(الپرعاقل را یک اشاره بس است(شهاب طباطباییجعل مبارک یک هاله مقدس(زاویه دید:محمد جواد غلامرضا کاشیآرای اصلاح طلبان آب می رود(هنوز:سیدآبادیپوپولیست ها در گرداب انتخابات(هنوز:علی دهقانروایت نگرانیهای انتخاباتی در جلسات دیشب و امروز(وب نوشت:محمدعلی ابطحی)

/ 1 نظر / 16 بازدید
maryam

سلام اینجا که کاملا سیاسی شدهما که ازسیاست چیزی نمی فهمیم روزهای تنهایی به روز شد امیدوارم بلندترین شب سال برای همه خاطره انگیزترین شب باشه شادباشید.