شهدا را ندزدید

به رسم هر سال البته با چند روز تاخیر با یکی از دوستان رفتم گلزار شهدا. با همه ظاهرسازی که در  این مکان مقدس به نفع جریان حاکم بر کشور می شود ولی نه من و نه بیشتر مردم باور نمی کنند که این مکان در تعلق کسی باشد و این موید این نکته است که اینان جوانان برآمده از هر قشر و تفکری بودند که با امید و ایمانی که در آن سالها حاکم بود جانشان را کف دست میگرفتند تا از خاکشان صیانت کنند. و امروز انحصارطلبان به این راحتی از سر چنین پتانسیلی برای پیشبرد اهدافشان نمی گذرند و در این راه با سوءاستفاده از افکار عمومی و حامیانشان با رنگ و لعابی که سعی می کنند به شهدا بزنند این پاکان و خانواده های مظلومشان را بیش از پیش بی حرمت میکنند و مورد ظلم قرار می دهند.(در این زمینه و در خصوص موضوع دفن شهدا در دانشگاهها یادداشتی دارم که مربوط به همان بحبوهه دانشگاه شریف است که در زمان مناسب که ظاهرا دور نخواهد بود منتشر می کنم)
از نکات قابل توجه امسال این بود که تابلوهای یادبود بسیاری از شهدا را کنده بودند که از جمله شهید صمدیه لباف و شریف واقفی بود که هر سال در برنامه ما برای سرزدن می گنجید.سر زدن به برخی از شهدا که به علت نوع تفکر گاها مورد هتک حرمت عده ای دین فروش قرار می گیرند هم در برنامه مان بود .شهید خرازی و چند عالم مدفون در گلزار ٬ شوهر عمه و قطعه شهدای گمنام کلهم این بازدید بود.


پ.ن: کجایید ای شهیدان خدایی؟   .....................ما اینجاییم٬ ما اینجاییم.

/ 2 نظر / 5 بازدید
فرشته

سلام دوست عزیز.سال نو تون مبارک.من چند بار خواستم بیام بهت سر بزنم اما فکر کنم آدرس وبسایتتون رو درست برام نذاشته بودید.این شد که اینبار موفق شدم بیام. ضمنا مرسی از لطفتون.همین الان هم لینک شدید[گل]

دانوب

خوابیم و بیدار شهیدان شهر مستیم و هشیار شهیدان شهر....