این پیروزی از پیش از آن ماست

باور کنید برای فوتبال تا به حال اینقدر در دلم شور و شوق نداشته ام. حساسیت بازی های سپاهان و پرسپولیس در کورس های قهرمانی(حذفی دو سال گذشته و لیگ برتر امسال) رفته رفته دو قطبی آبی - قرمز را کمرنگ می کند و باور کنید این اتفاق خوبی نه فقط برای اصفهان که برای فوتبال ایران است.
سپاهان امروز از آن رو از موضع قدرت در برابر 90000 تماشاچی قرمز می ایستد که با دوم شدن چیزی از قدرتش کم نمی شود و این نکته مردان پرسپولیس را می ترساند. مردم اصفهان و سپاهان چندیست برای رسیدن به هدفی تلاش می کنند که گرفتن یا نگرفتن جام طلایی امروز آنها را از آن باز نمی دارد و آن مبارزه با برتری طلبی پایتخت نشینان و وجود تبعیض برای آنان در مراکز قدرتی است که از آن همه ایران است. تبعیض به دلایل گوناگون؛ گاه از سر احساسات شخصی و گاه برای کنترل اوضاع پایتخت.

موفقیت اصفهانیها در سالهای اخیر از چند منشا سرچشمه گرفته که اشاره به آنها برای دیگران مفید خواهد بود.

ثبات مدیریتی و نظام مالی:
منظور یک نفر نیست. مجموعه مدیریتی در همه سطوح به این باور رسیده اند که برای ساختن یک بنا یک بازه زمانی مورد نیاز است و ساختن یک تیم قهرمان یک شبه امکان نخواهد داشت.
رسیدن به اوضاع تیم های پایه و تقویت مدارس فوتبال سبب شده تا شاید در فصل آتی لیگ، سپاهان با دو تیم حضور داشته باشد.
اگر سری به آمار بزنید خواهید دید که بودجه ای که به سپاهان تعلق می گیرد همسطح و حتی کمتر از برخی از باشگاهها نظیر پرسپولیس/فولاد/مس/پاس همدان و استقلال است ولی هیچگاه این تیم ها در چند سال اخیر به جایگاه سپاهان نرسیده اند..

هواداران یکدست:
اکثریت هواداران اصفهانی از شهر اصفهان و شهرک های چسبیده به آن اند که این سبب شده تا یک همدلی بین آنان وجود داشته باشد.قدمت باشگاه و حضور هواداران پیشکسوت هواداری را از یک تخلیه 90 دقیقه ای به یک فرهنگ تبدیل کرده که البته نمی خواهم منکر معایب و کمبودهایش بشوم ولی آنقدر فرهنگ هست که در چندین سال گذشته شاهد توهین هواداران سپاهان ولو در حد هوکشیدن به بازیکنان خودی نباشیم.

تیم خوب:
دوری از حواشی، سیر به سمت اخلاق حرفه ای، در اختیار تیم بودن و میل به مبارزه با استکبار! از خصوصیاتی است که تیم سپاهان(مربیان و بازیکنان) به نسبت بیشتر از بقیه دارد و این سبب شده تا همه از این تیم به عنوان یک تیم یکدست یاد کنند.

پ.ن: مطمئنا این سطور تعصب من نسبت به اصفهان را نشان میدهد ولی شما به دور از این تعصب نکته های مثبت را بگیرید.

/ 4 نظر / 17 بازدید
مشرک

سلام اگه این نامردا بگذارند اختمالا" چون می دونند ما امروز برنده ایم رفتن فیفا 6امتیاز کسریشون رابگیرند [گل] بااین حال زنده باد خودت که ربع قرنی شدی تولدت مبارک[قلب]

پله پله تا ملاقات خدا

سلام بالاخره این بازی رو دیدیم و به لطف پول های احمدی نژاد بالاخره قهرمانی رو از سپاهان گرفتند ولی با این حال تا اطلاع ثانوی سپاهان همچنان سروره همه ی تیم های اسیایی[دست]

پنجره چوبی

وای بمیرم ، با چه شور و شوقی این پست رو نوشتی.... بابا مگه نگفتم اون لوگو زرده رو اصلاحش کن! ایشالا سال دیگه.

به این خبر توجه کنید و مردان قانون را ببینید : عبدالرحمن شاه‌حسيني ، رييس كميته‌ انضباطي فوتبال گفت: لايحه‌ي اجراييه‌ راي كميته‌ استيناف از سوي وكيل سرباز مصدوم رسما به فدراسيون ارايه شده و مطابق قانون باشگاه سپاهان از امروز به مدت 10 روز مهلت دارد نسبت به اجراي اين راي اقدام كند. وي افزود: استنكاف از اجراي راي، اجراي قانوان را به همراه خواهد داشت و اين بدان معناست كه اگر سپاهان مبلغ 700 ميليون ريال را به سرباز احمدي نپردازد و رسيد مبلغ واريزي را به فدراسيون ارايه نكند، مطابق تصميم كميته‌ انضباطي به كسر سه امتياز دیگراز مجموع امتيازاتش محكوم خواهد شد. الان که دوباره همان ماجرا تکرار شده آقای شاه حسینی کجا هستند ؟ برهیچ کس پوشیده نیست که ایشان باید پیدا شوند و قانون را اجرا کنند. من واقعا از این روحیه ی استکبار ستیزی اصفهانی ها خوشم میاد این را در جنگ تحمیلی هم نشان داده اند و از سرداران مظلوم دفاع مقدسشان که در این شهر آرمیده اند می توان فهمید . به امید روزی که تکبر وبرتری طلبی به پایان برسد و دیگر شاهد این صحنه ها در کشوری که بتازگی خود را از زیر بار استکبار بیرون آورده نباشیم وحق به حقدار برسد . ال