دانشجويان مظلوم

این روزها در اینترنت ٬ روزنامه ها ٬ محافل سیاسی و دانشجویی خبر دانشگاه امیرکبیر پررنگ ترین خبر است...حتی این موج٬ اعتراضات دانشجویان شیراز در جلسه ای با وزیر کشور را به همراه داشته.و بین بعضی از ضد استبدادیون! اختلافاتی مبنی بر همان اتفاقات روز دیدار به وجود آمده که عده ای مانند محمدجواد روح و امشاسپندان به تندی به آن پرداختند و برخی مانند سیدآبادی به نوعی سعی به حل کردن ماجرا داشتند.جالب برای من نوشته الپر بود که طرف دانشجویان را گرفته.به هر حال شاخه جوانان حزب مشارکت هم با این بیانیه سعی کرده تا قسمتی از ابهامات را برطرف کند. 

من به عنوان کسی که به دلایل زیادی نمیدانم و نمیتوانم که طرف هر کدام را بگیرم ٬ضمن اینکه موضع سیدآبادی را تا حدودی می پسندم نکاتی را صریحا طرح میکنم.

جو دانشگاه و خصوصا دانشگاه هایی چون پلی تکنیک این روزها آنچنان بسته شده و فعالین دانشجویی به قدری دلشان از محدودیت ها پر است که اعتراضاتی چون روز یکشنبه کاملا طبیعی می نماید و اگر چنین فریاد هایی از طرف دانشجویان شنیده نمی شد جای نگرانی بود.رفتارها و اقدامات حامیان دولت و حکومت در این نوع مراسم ها آنقدر نفرت آور و زجرآور است که احساسات منطقی ترین دانشجویان را بر می انگیزد.بارها و بارها در طول دوران دانشجویی ام اینچنین لبریز شدن ها را دیده ام.کسانی که بیرون از گود نشسته اند چه انتظار
«ناآشنا با دانشگاهی» را مطرح می کنند که از نگاهشان دانشجو باید خیلی آرام و احتمالا با خویشتن داری٬ ببیند که اتوبوس ها از دانشگاه های دیگر به دانشگاه ریخته می شود٬ بشنود که احمدی نژاد دانشجویان ستاره دار را به سخره می گیرد٬ با حنجره ای پاره شده تهمت آمریکایی بودن بخورد٬ رفتار سازماندهی شده شبه نظامیان در سرکوب صدای معترضین در جلسه را ببیند و بعد ساکت و خیلی آرام بیاید بیرون و مثلا به یک اخم قناعت کند. آقایونی که انتظار رفتار در شان رییس جمهور دارند بدانند که رییس جمهور خودش شان ریاست جمهوری را آنقدر پایین می آورد که به او کفش بپرانند یا عکسش را بسوزانند.بهتر بود که به جای این که از دانشجو گله کنند به رییس جمهور انتقاد می کردند که چرا جایگاه رییس یک مملکت را تنزل می دهد به این که همه شعارهای دانشجویان را به نحوی با شعار جواب بدهد. انگار که آقا رییس شده اند که فقط حامیانش در این نوع جلسات کیف کنند و به به بگویند به حاضر جوابی مولایشان.خاتمی هم در آخرین دیدار با دانشجویان از سوی برخی هو شد ولی از بزرگ منشی اش کوتاه نیامد.

به هر حال متاسفم که در این شرایط حساس انتخابات شوراها که گروه ها و یا حتی افراد معمولی بسیاری در سراسر ایران از روش های غیر اخلاقی سعی در سوئ استفاده از نام اصلاح طلبان و یا شکستن رای این ائتلاف به هر نحوی دارند٬ما این گونه خود را دچار اختلافاتی می کنیم که همه اختلافاتی در سبک اند نه در طلب سهم!

گذر: نامه دانشجویان پلی تکنیک به احمدی نژاد را از دست ندهید.

  
نویسنده : حسین ; ساعت ۱:۱۱ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٥/٩/٢۳
تگ ها :