محمود جان حلالمان کن!

توضیحات رئیس جمهور درباره مسائل مختلف لحظات خوشی را برای من و دوست عزیزم(کارگر)رقم زد. ما دفعات بسیاری را منفجر شدیم. اصلا عصبانی نشدیم و اصلا هم به ما برنخورد. محمودجان بسیاری از دلواپسی های ما را برطرف کرد. من و کارگر تصمیم گرفتیم از فردا هم خانه بخریم هم بنگاه اقتصادی کوچک و هم بزرگ راه بیندازیم. کارگر می خواست بانک خصوصی هم بزند ولی من منصرفش کردم. ما تاکنون گمان کرده بودیم که بانک های دولتی مال دولت هستند ولی امشب فهمیدیم که نامردها خودشان را چسبانده اند به دولت. خدا را شکر که محمود فهمید.این افزایش نقدینگی داشت ما را خفه میکرد اصلا قدرت خرید من و کارگر خیلی پایین آمده بود از بس در پول بودیم.

من و کارگر آرزو کردیم که ای کاش تحریم ها ادامه یابد چون محمود ما را روشن کرد که ما در این ۲۸ سال دیگر نیازی نداریم و امریکا دارد ضرر میکند. ضررهایی از قبیل بردن پرونده هسته ای ایران به شورای امنیت. محمود چقدر گفت که موضوع باید در آزانس باشد. خصوصا که الان سهمیه بنزین هم زیاد شده و دکتر البرادعی دیگر کمتر مشکل پیدا می کند.

کارگر رفت بخوابد و من چون مدیرعامل هستم بیدار ماندم.

پ.ن:محمود جان سلام مردم ما را به آن سنگ سیاه برسان. بگو برای به شکم بستن چه سفید چه سیاه.

  
نویسنده : حسین ; ساعت ۱۱:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٩/٢٥
تگ ها :

اين روزها

۱.مادربزرگم پریروز به رحمت خدا پیوست. غریب بود٬ غریب هم رفت. مراسم خاکسپاری حال عجیبی داشتم. به خاطر عذابهایی که کشید بغض سنگینی داشتم ولی نذاشتم گریه هام قاطی دورویی های بقیه بشه....ایشاالله که آروم بخوابی خانوم جون.

۲.خبرهای تجمع دیروز خیلی خوشحالم کرد.پیش بینی میکردم که تجمع باشکوهی باشه. اتحاد برای رسیدن به آزادی و عدالت باارزشه.اینکه دانشجویان با تفکرات مذهبی یا لیبرالی به دستگیری دانشجویان طیف چپ اعتراض می کنن معانی خوبی میده. نشون میده که جنبش دانشجویی یواش یواش به دوران بلوغش نزدیک میشه. امیدوارم که انحصارطلبان پیامهای این روزهای دانشگاه رو دریافت کنن و حساب کار بیاد دستشون.

پ.ن: یه پلو دیگه بده بالای سفره.

  
نویسنده : حسین ; ساعت ۱٢:٠٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۱٩
تگ ها :

رسانه ملی و نداشتن ظرفيت يک سرود

دیروز روز دانشجو بود. صداو سیما سعی داشت تا خودش را در این مناسبت شریک کسانی کند که با نفرت او را نمی پذیرند. دیروز آهنگ آغازین سرود یار دبستانی پخش می شد تا شروع سرود. صدا و سیما می داند که ظرفیت پخش محتوای چنین سرودی را ندارد. دلم به حالشان می سوزد٬ پخش کنند دردسر برای عقائد و افعالشون درست میشه٬ نکنند هم که ترسشون رو نشون میده.

پ.ن: سه آذر اهورایی دربند

  
نویسنده : حسین ; ساعت ٧:۱۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۱٧
تگ ها :

ترس حکومت از خيزش دوباره دانشگاه

۱۶ آذر نزدیک است.

دانشگاه زنده است و بدون شک برخواهد خواست و این مسئله حکومتیان را نگران کرده. بی شک این شب و روزها کابوس می بینند. الف نون و هوادارانش ۲۰ آذر سال پیش را به یاد می آورند و به خود می لرزند. ای کاش ۲۰ آذر امسال هم به دانشگاه می آمدند تا می فهمید که همچنان دانشگاه زنده است با تمام زخمهایش.

  
نویسنده : حسین ; ساعت ٥:٢۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۱٤
تگ ها :

صدای پای هميشه

صدای پای همیشه می آید. هر روز گمان می کنم که روزگار زیادی را گذرانده ام.منتظرم که این کهنگی اجباری به پایان برسد.نیست هیچ صدایی جز سکوت مرگبار تکرار.

  

نویسنده : حسین ; ساعت ٩:۳۳ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۱۱
تگ ها :

درخواست محاکمه علنی

درحالیکه بسیجیان دانشجو! و حامیان دولت به شدت اصرار دارند که دادگاه موسویان علنی برگزار شود من هم به شدت با برگزاری این دادگاه و همچنین دادگاه سه دانشجوی پلی تکنیک و همچنین دادگاه عمادالدین باقی و همه زندانیان سیاسی به صورت علنی و اصلا به صورت زنده از رسانه ملی(!) موافقت میکنم.

پ.ن:امضا کنید.

  
نویسنده : حسین ; ساعت ۱٢:٤٠ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٩/٧
تگ ها :

امنيت اجتماعی و ديگر هيچ

پ.ن: صبح سگی من با این عکس شروع شد.گناه دختربچه؟

  
نویسنده : حسین ; ساعت ٧:٠۸ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٩/٦
تگ ها :

اسکوليسم طی بازی سياسی

گفته میشود که البرادعی در تازه ترین صحبتهایش در مورد پرونده هسته ای ایران اشاره کرده است که هنوز هم مطمئن نیست که ایران فعالیت هسته ای نظامی انجام ندهد. از طرفی دیگر هم یک مقام امریکایی خبر داده که فرانسه قرار است پیش نویس قطعنامه سوم را به ۵+۱ ارائه کند.این در حالیست که مقامات ایرانی همچنان با اشاره به «گزارش هفته گذشته البرادعی» از فعالیتهای هسته ای دفاع می کنند.در همین زمینه دیروز نیز خطیب پیر و تندروی تهران نیز با اشاره به آن آبروی شورای امنیت را از دست رفته خواند.   
نویسنده : حسین ; ساعت ۸:٤٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۳
تگ ها :

پيشنهاد دکتر معين

دکتر معین در سخنان اخیر خود به اصلاح طلبان پیشنهاد داده که در آستانه انتخابات با مردم رودررو راجع به اوضاع کشور صحبت کنند. بدون شک این پیشنهاد با توجه به نداشتن رسانه فراگیر تا حدودی می تواند به آنان کمک کند.نکته مهمی که در این میان وجود دارد نحوه این گفتمان است.آیا با توجه به سطح سواد سیاسی بسیاری از مردم و به این خاطر طولانی بودن فرایند توجیه سیاسی و زمان کمی که تا انتخابات مانده٬ اصلاح طلبان گفتمانی پوپولیستی را برمیگزینند؟ و نکته بعدی اینکه اصلاح طلبان در این رودرویی اشتباهات گذشته خود را می پذیرند یا قصد توجیه آنها را دارند.

اینکه  بعد از روی کار آمدن دولت نهم ( با توجه به جایگاهی که اصلاح طلبان در مقام منتقد پیدا کرده اند) اصلاح طلبان ـ علیرغم تمایل احتمالی ـ تاکنون به صورت جدی ٬ رسمی و علنی به نقد عملکرد خود ننشسته اند و تاکنون کارنامه ای مشخص و با تنوع زمینه ها درباره عملکرد دولت اصلاحات تدوین نکرده اند٬ ضعف بزرگی برای این مهم ــ یعنی گفتگویشان با مردم ــ ایجاد می کند.

  
نویسنده : حسین ; ساعت ٤:۱٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٩/۱
تگ ها :