ورود به سال چهارم

سه سال پیش بعد از حدود یکسال نوشتن در جایی که الان به دست دشمن فرضی!! افتاده <من او هستم> مامن خوبی برای تراوشات احتمالی ذهن من شد.در این سه سال گرچه من هیچگاه خودم را وبلاگ نویس ننامیدم(الآن هم) ولی به جرأت وبلاگ خوان قهاری بوده ام.همیشه دلم می خواست که این دفتر کوچک آینه پریشانی ها و دل آشفتگی های روزگارم بوده باشد و تا حدود زیادی هم همین گونه شد، گرچه گاهی به تناسب زمان و مکان مواردی از ذهن که اشتراکاتی با دیگران دارد را نیز مطرح کرده ام.سه سال پیش با پست زیر <من او هستم> متولد شد:

برای آنکه کمی ، حتی اگر شده کمی زندگی کرد دو تولد  لازم است .

تولد جسم و سپس تولد روح. هر دو مانند کنده شدن هستند.

تولد اول بدن را به این دنیا می افکند و تولد دوم روح را به آسمان می فرستد.

تولد دوم من زمانی بود که تو را دیدم...(کریستسن بوبن)

  
نویسنده : حسین ; ساعت ۱۱:۱٠ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٤/٢٥
تگ ها :

زلف

زلف بر باد مده تا ندهی بر بادم
ناز بنیاد مکن تا نکَنی بنیادم
می مخور با همه کس تا نخورم خون جگر
سر مکش تا نکشد سر به فلک فریادم
زلف را حلقه مکن تا نکُنی در بندم
طره را تاب مده تا ندهی بر بادم
یار بیگانه مشو تا نبری از خویشم
غم اغیار مخور تا نکنی ناشادم
رخ برافروز که فارغ کنی از برگ گلم
قد برافراز که از سرو کنی آزادم
شمع هر جمع مشو ور نه بسوزی ما را
یاد هر قوم مکن تا نروی از یادم
شهره شهر مشو تا ننهم سر در کوه
شور شیرین منما تا نکنی فرهادم
رحم کن بر من مسکین و به فریادم رس
تا به خاک در آصف نرسد فریادم
حافظ از جور تو حاشا که بگرداند روی
من از آن روز که در بند توام آزادم

پ.ن:شب مست یار بودم و در کارهای او

  
نویسنده : حسین ; ساعت ۱:۱۱ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٤/٢٢
تگ ها :

دعوت از وبلاگ نویسان برای حمايت از پلی تکنيکيهای دربند

در حالی که در روزهای اخیر اتفاقات مهمی (توقیف هم میهن/توقف فعالیت ایلنا/ بولتن داخلی مشارکت/بازداشت ۱۶ دانشجوی تحکیمی/متهم کردن مطبوعات به کودتای خزنده) در ادامه انسداد فضای سیاسی و سرکوب منقدین رخ داده٬ اخبار مربوط به ۸ دانشجوی پلی تکنیک ــ که به گناه ناکرده در اوین به سر می برند ــ به حاشیه رفته و جوسازیها و فرافکنی های طرفداران سرکوب دانشگاه بر علیه این دانشجویان ادامه دارد. در همین زمینه اتهام زنی اخیر اتحادیه انجمن های مستقل ــ که محملی دست ساخته حاکمان برای این چنین روزهایی است ــ است که در سایت آن منتشر شده است. این مطلب اتهام دروغینی را به مجید توکلی به عنوان طراح پروژه نشریات موهن زده است و احسان منصوری ٬عباس حکیم زاده ٬ احمد قصابان و علی صابری را به عنوان همراهان او در اجرای این طرح دانسته است. این اقدامات در راستای سنجیدن و آماده کردن  فضا برای آغاز پروسه محکومیت دانشجویان بی گناه است. با توجه به این مطلب که دانشگاه ها هم اکنون در فصل تعطیلات به سر می برند٬ از کلیه وبلاگ نویسان آزادیخواه ٬ برادرانه دعوت می کنم تا از حقوق این دانشجویان و همچنین دانشجویان تحکیمی که در حمایت از این ۸ نفر در اوین به سر می برند٬ دفاع کرده و لااقل در اطلاع رسانی این ظلم فاحش کوشا باشند.

درهمین زمینه:

نامه بیش از ۴۲۰ فعال سیاسی و نامه هزار تن از حامیان حقوق بشر در حمایت از آزادی دانشجویان(خبرنامه امیرکبیر)

  
نویسنده : حسین ; ساعت ٥:۳٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٤/٢٠
تگ ها :

۱۸ تير روز دانشگاه / ياران ما همچنان دربند

فردا ۱۸ تیر سالروز حمله عمله های استبداد به کوی دانشگاه تهران و ضرب و شتم و هتک حرمت دانشگاه است.اقدامی که در ادامه بحران سازی برای دولت خاتمی که با حمایت محکم دانشجویان بر سر کار آمده بود اتفاق افتاد.دانشجویان در حالی که به فشار علیه مطبوعات اعتراض داشتند دست به اعتصاب و تحصن زدند که نیروی انتظامی و نیروهای لباس شخصی به وحشیانه ترین شکل ممکن پاسخ این اعتراض مدنی را دادند.

۸ سال از این ماجرا گذشته اما هتک حرمت دانشگاه و برخورد با فعالین دانشگاه نه تنها کمتر نشده بلکه با ظهور اقتدارگرایان در راس قدرت این فشارها سازماندهی نیز شده است.به گواهی کارنامه این دو سال وزارت علوم / کمیته های انضباطی / حراست های دانشگاه / انتظامات و نیروهای شبه نظامی داخل دانشگاه ٬ برخورد با فعالین دانشجویی به خصوص انجمن های اسلامی به صورت برنامه ریزی شده و هماهنگ در دستور کار قرار گرفته است.دانشگاه پلی تکنیک که در سالهای گذشته مهم ترین دانشگاه در پرورش و هدایت جنبش دانشجویی بوده است در راس فهرست برخورد قرار گرفته و سناریوهای مختلفی طراحی شد تا این قلب تپنده را از انتقاد و اعتراض باز دارد سناریوهایی مانند :

  •   سرکوب انجمن اسلامی:مدیریت انتصابی دانشگاه با اخلال در انتخابات انجمن اسلامی ابتدا آن را به مدت یک هفته به تعویق انداخت و پس از آن که انجمن با حمایت کلیه فعالین دانشگاه توانست با حضور ۲۸۰۰ نفر از دانشجویان در انتخابات٬ شورای مرکزی جدید را معرفی کند این بار با سوئ استفاده از شورای نظارت(که نظارتی از نوع استطلاعی دارد) انتخابات و شورای مرکزی جدید را غیرقانونی اعلام کرد و به جای آن که طبق قانون مهلتی یکماهه به انجمن دهد تا دوباره انتخابات را برگزار نماید با تاسیس یک انجمن جعلی (که متشکل از اعضای بسیج و طیف شیراز انجمن بود) اقدام به مقابله با آرائ دانشجویان نمود.
  •   تخریب ساختمان انجمن: مدیریت که در خرداد ۸۵ عملا از انجمن که ـ از حمایت حداکثری دانشجویان برخوردار بود ـ شکست خورد٬ این بار در تابستان و در تعطیلی دانشگاه٬ آنهم شبانه اقدام به تخریب ساختمان کتابخانه انجمن اسلامی با بولدوزر کرد و دفتر روابط عمومی انجمن را به نفع آبدارخانه مسجد مصادره کرد. این در حالی است که صیغه این مسجد توسط آیت الله طالقانی به نام انجمن اسلامی پلی تکنیک خوانده شده است.
  •   احکام سنگین انضباطی مهر ماه: حدود هفتاد نفر از فعالین دانشگاه در شروع ترم جدید با بسته شدن فایل آموزشی مواجه شدند و ده ها تن از فعالین با احکامی چون تعلیق و ممنوع الورودی رو به رو شدند.گرچه تمامی این اقدامات مانع از برگزاری پرشور روز دانشجو در روز ۱۹ آذر و همچنین پیوستن فعالین دانشگاه به تجمع روز ۱۶ آذر دانشگاه تهران نشد.
  •   شوی تبلیغاتی آقای رئیس: خبر حضور احمدی نژاد در پلی تکنیک به مناسبت روز دانشجو یک پیام بیش نداشت و آنهم سوء استفاده از نام پلی تکنیک در راستای اهداف پوپولیستی و فریب افکار عمومی و این تیتر خبری که:«پلی تکنیک برای او کف زد».اما اتوبوس های ارسالی از دانشگاههای امام صادق و الزهرا همه سالن را پر نکرد و تنها باقیمانده سالن کافی بود تا احمدی نژاد را رسوا کند.به طوری که حتی خبرگزاریهای اعزامی برای با شکوه جلوه دادن این شوی تبلیغاتی نتوانستند بیش از چند دقیقه مونتاژ شده برنامه را نشان دهند.
  •   ادامه فشار بر نشریات و انجمن اسلامی منتخب: بعد از ۲۰ تیر فضای پلی تکنیک از یک رکود چند ماهه بیرون آمد و این بار شاداب تر به انتقاد و اعتراض ادامه داد. و این مسئله باعث شد تا منتصبین تاب نیاورند و «مهرورزی» را ادامه دهند.احضارهای کمیته انضباطی /جمع آوری نشریات از صحن دانشگاه به صورت غیر قانونی / فشار بر انجمن منتخب و... نمونه هایی از این مهرورزی اند.
  •   پروژه نشریات موهن: در حالی که دانشجویان با حمایت از فعالین دانشجویی به تحصن ادامه میدادند چند نشریه با لوگوی جعل شده با محتوای توهین به امام علی(ع) و حضرت محمد(ص) حدود نیم ساعت پس از اتمام تحصن در گوشه کنار دانشگاه به تعداد بسیار کم پخش می شود و در حالی که مدیران مسئول با اعلام براعت از انتظامات درخواست جمع آوری این نشریات می کنند ولی انتظامات توجهی نمی کند و حدود یک ساعت بعد از پخش خبر میرسد که بسیج دانشجویی دانشگاههای تهران در دفتر رهایی رییس انتصابی جمع شده و خواهان برخورد سریع با مدیران مسئول هستند.گاف های کارمند کمیته انضباطی و مدیر فرهنگی در توقیف موقتی همه نشریات که قبل از پخش این تصمیم را می گیرد و چند نکته دیگر که در بیانیه های انجمن اسلامی منتخب آمد نشان از طراحی توطئه آمیز این پروژه و بهانه تراشی برای برخورد با دانشجویان میداد.مدیران مسئ.ل به سرعت ربوده شده و به بند ۲۰۹ منتقل می شوند و پس از گذشت یکماه ناگهان فعالین انجمن اسلامی نیز وحشیانه بازداشت شده و تا امروز در اوین به سر می برند.

نکات ذکر شده ثابت می کند که اقتدار گرایان از بدو نشستن بر کرسی قدرت با برنامه ریزی و اعمال قدرت سعی در سرکوب دانشگاه داشته اند. و متاسفانه در این راه تنها کسانی که هزینه می دهند دانشجویانی هستند که دغدغه شان آزادیخواهی است.کسانی که لااقل برای بسیاری همچون من بی گناهیشان مسلم است. یاعلی.

پ.ن: فردا ۱۸ تیر است٬ شمعی روشن کنید.

  
نویسنده : حسین ; ساعت ۱٢:٢٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٤/۱٧
تگ ها :

ما همه هم میهنیم.

خبر توقیف هم میهن امروز بین همه بچه ها دهن به دهن می گشت. با احسان قرار گذشته بودیم که یکروز در میان هم میهن بخریم. امروز که اعتماد ملی دستم دید خندید و گفت:به ما نیومده با هم یه کار کنیم.

واقعا حرفی ندارم بزنم. فقط جهت همدردی میگم که ما همه هم میهنیم.

  

نویسنده : حسین ; ساعت ٢:۱۸ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٤/۱۳
تگ ها :

سلول خالی

"زمین اصلا نمی چرخد"
مردمک های چشم بی محتوی شده اند.

ززززززززززززززززز
سسسسسسسسس
ههههههههههههههه

کسی از دور حرف می زند.
چقدر خسته شده ام.
خوابم می برد.
در سلول باز است
من نمی روم.
"چون زلف تو نارامم"
پایان این همه درد، درد دیگری است.
غم تو من را می کشد.
هو هو هو هو هو هو

پ.ن: پینگ

  
نویسنده : حسین ; ساعت ٢:٤٢ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٤/۱٠
تگ ها :